Cinema World

Оскар

Інформація створення номінації "Оскар"«Оскар» (Англ. Oscar) – Щорічна премія Американської академії кіномистецтва. Це найпрестижніша кінематографічна нагорода США. Церемонія вручення «Оскарів» транслюється в десятках країн у прямому ефірі. Можна навіть сказати, що існує якийсь культ «Оскара». На відміну від більшості кінофестивалів, «Оскари» вручаються за результатами загального голосування, а не за вибором журі. Така демократичність принесла цій кінопремії заслужену популярність.Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва, створеною Луїсом Маєром з кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer у 1927.

 

Історія вручення «Оскара»

Першу нагороду Академії вручено тоді, коли кінематограф тільки почав озвучуватись — 16 травня 1929 року. Церемонія нагородження відбулась у готелі Hollywood Roosevelt Hotel під час бенкету, де було 270 присутніх. Інтрига, яка супроводжує зараз оголошення результатів, раніше була відсутня. Як правило, першими дізнавались про результати журналісти, яким надавались дані про переможців о 23:00 годині в ніч проти нагороди. У 1940-х роках гості, що приїздили на церемонію, могли дізнатись імена переможців з газети The Los Angeles Times, яка виходила о 8:45 ранку. У 1941 році затверджено систему, при якій імена переможців розміщувались у конвертах, а конверти розкривались безпосередньо на церемонії.

Лише перша церемонія нагородження уникла медіа висвітлення. Починаючи з наступної, другої, нагородження «Оскаром» завжди висвітлюється масс-медіа.

З 1942 року традиція вручати нагороди під час бенкету була припинена — зросла кількість охочих бути присутніми на церемонії, та й військовий час зробив це непрактичним. Тому надалі церемонію проводять у театрах або концертних залах.

У 1966 році церемонія нагородження «Оскаром» вперше була знята на кольорову плівку. З 1971 до 1975 телекомпанія NBC-TV постійно висвітлює подію. Наступною з 1976 року стала компанія АВС і має контракт на висвітлення до 2020 року.

Найперша статуетка дісталася Емілю Яннінгсу, який був визнаний найкращим актором за ролі у фільмах «Останній наказ» (англ. The Last Command, 1928) та «Шлях усякої плоті» (англ. The Way Of All Flesh, 1927). Цього 1929 року було видано 15 статуеток, і всі, крім однієї, дісталися чоловікам. Наступного року кількість статуеток була зменшена до 7-ми: 2-ві за акторську гру, і по одній за найкращий фільм, режисуру, сценарій, операторську роботу та художнє оформлення. 

 

 

 Создан 13 фев 2014